GenelSuriye Dostları

İran, Ortadoğu bölgesinde otomobil ihraç merkezi oluyor

İran sanayi, maden ve ticaret bakanı, İran İslam Cumhuriyetinin Ortadoğu bölgesinin otomobil ihraç merkezine dönüşmekte olduğunu bildirdi.
İran gazetesinin bugünkü sayısında yer alan habere göre İran 3. Uluslararası Otomotiv Sanayi sempozyumunda konuşan İran sanayi, maden ve ticaret bakanı Muhammed Rıza Nimetzade, önümüzdeki yıllarda İran tarafından dünya piyasalarına bir milyon otomobilin ihraç olunacağı tahmininde bulunarak, İran’ın halı hazırda otomobil alanında bazı Avrupa ülkeleri ile Güney Kore ve Japonya gibi bazı Doğu Asya ülkeleri ile görüşmelerinin devam ettiğini.

Otomotiv sektörü yetkilileri ile yapılan görüşmelerde, gelişmiş dizel motorlar, ticari araçlar üretimi ve satış sonrası hizmetler konusunda Almanya’nın Benz firması ile bir prensip anlaşmasının imzalandığını belirten İran sanayi, maden ve ticaret bakanı, ayrıca İran’da kaliteli yakıtın üretimi zaruretini de hatırlatarak, yakın bir gelecekte İran’da Euro 5 standardına uygun benzin üretileceğini ve bu amaçla bir rafinerinin inşa halinde olduğunu ve önümüzdeki yıla kadar üretime başlayacağını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı