GenelSuriye Dostları

İran: Patriotların kullanılması gerginliği artırır

İran Meclisi Başkanlık Heyeti üyesi Hüseyin Suphaniniya, Türkiye’nin Suriye sınırına konuşlandırmak için NATO’dan Patriot füzeleri talep etmekle açık şekilde Suriye’nin iç işlerine karıştığını iddia etti.

İran meclisinin resmi internet sitesi ICANA’ya konuşan Suphaniniya, “Birleşmiş Milletler (BM) kurallarında ülkeler başka ülkelerin iç işlerine karışmaması konusunda uyarılmıştır ancak Türkiye Suriye sınırına füze konuşlandırarak bu ülkenin iç işlerine karışmaktadır” dedi.

Patriot füzelerinin olası Suriye karşıtı bir müdahalede kullanılmasının bölgedeki gerginliği daha da arttıracağını savunan Suphaniniya, Türkiye’nin Suriye krizi konusunda izlediği politikayla “Batılı ülkelerin isteklerini uygulamakta olduğunu” ileri sürdü.

Ankara’nın Suriye krizi konusunda yenilgiye uğradığını öne süren Suphaniniya, “Türkiye ve bazı diğer Arap ülkeleri, Beşşar Esad yönetimine baskıları arttırarak geçmişteki yenilgilerini telafi etmeye ve Suriyeli muhaliflerin dağılmasını önlemeye çalışıyor” iddiasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı