Suriye Dostları

İran, Rusya ve Türkiye 22 nisan’da video konferansıyla görüşecekler

Rusya dışişleri bakanlığı, dün gece yaptığı açıklamada, 22 nisan tarihinde İran, Rusya ve Türkiye dışişleri bakanlarının Astana süreci çerçevesinde video konferansı yoluyla toplantı yapılacağını bildirdi.

Rusya dışişleri bakanlığı, sözkonusu toplantıda Suriye gelişmelerinin ele alınacağı ve Suriye’de durumun iyileşmesi yönünde görüş alış verişinin olacağını bildirdi.

Bu arada İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Seyyid Abbas Musevi,  dün yaptığı açıklamada, Suriye meselesinin İran, Rusya ve Türkiye dışişleri bakanlarının oturumunda en önemli gündem olacağını belirterek, Tahran’da üç ülke liderler oturumunun yapılacağını ama korona virüs salgınından dolayı yapılamadığını ama bunun manasının taraflar arasında görüş alış verişlerin ve irtibatların kesileceği olmadığını söyledi.

Bilindiği gibi ocak 2017’de Astane müzakereleri, İran, Rusya ve Türkiye’nin inisiyatifiyle düzenlemiş ve Suriye’de barışın sağlanması doğrultusunda  yapılan Astana müzakerelerinde bu zamana kadar önemli kararlar alınmıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu