Suriye Dostları

İran Sağlık Bakanı: İran’ın Corona ile mücadeledeki başarısı tüm dünyada ses getirecek

İran sağlık bakanı yakın bir gelecekte açıklanacak olan bir başarının, İran’ı virüs hastalıkları kontrol alanında dünyada birinciliğe taşıyacağını duyurdu.

Sağlık bakanı Said Nemeki dün düzenlenen bir törende, kamu sağlığını izleme ve Koronavirüs hastalarına sağlık ve tedavi hizmetlerin verilmesi için gerçekleşen çalışmalara işaretle, “Gerçi Koronavirüs ile mücadele, yaptırım şartlarında çok zordur fakat hastalara hizmet sunmak ve Koronavirüs’ün yayılmasını önlemek için İran çapında büyük bir güçle devam ediyor.”dedi.
Nemeki virüs hastalıklarının kontrolünde aydın bir noktaya ulaştığına işaretle, “özelbir kampın kurulması ile ordu ve İslam inkılabı muhafızlar ordusunun özel nekahet mekanlar kurmakla, sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını gidererek hizmet seviyesini arttırmışlar.” dedi.
İran sağlık bakanı ayrıca ülkede yargı erki, güvenlik güçleri, ordu ve ulaştırma bakanlığının işbirliği ve yardımları ile seyahat kısıtlama programının uygulandığına değinerek, ülkede Koronavirüs zincirini kesmek için kontrol çalışmalarının tamamlandığını, ölüm oranının azaldığını ve hastanelerde hizmet şartlarının da daha iyi olduğunu belirtti.
Nemeki ayrıca ülkede yaklaşık 62 milyon kişinin Koronavirüs ile mücadelede tarandığına da değinerek, tarama kampanyasına katılanlardan 16 bin 49 kişinin hastanelere sevk edildiğini, bunlardan 5 bin 391’inin de hastaneye yatırıldığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu