Suriye Dostları

İran Sağlık Bakanlığı: 27 bini aşkın koronavirüs hastası ülke genelinde iyileşti

İran sağlık bakanlığı bir bildiri yayımlayarak ” İyileşme hızı artmış ve şimdiye dek 27 bin 39 kişi İran genelinde koronavirüs hastalığından iyileşmiş ve hastanelerden taburcu edilmiştir. “açıklamalarına yer verdi.

İran sağlık bakanlığı bilgilendirme merkezi başkanı Kiyanuş Cihanpur bugün  basın toplantısında ülke genelinde koronavirüs durumu ile ilgili şöyle bir açıklamada bulundu:” Son 24 saatte kesin tanı kriterlerine göre 2 bin 89 yeni Kovid-19 hastası teşhis edilmiştir. ”

Cihanpur sözlerine şöyle devam etti:”  Yeni rakamları da eklediğimiz zaman İran’da toplam Kovid-19 hasta sayısı 62 bin 589’a ulaştı. ”

İran sağlık bakanlığı bilgilendirme merkezi başkanı Cihanpur ayrıca son 24 saatte 133 kişinin hayatını kaybettiğine değinerek şöyle dedi:” Şimdiye dek koronavirüsten dolayı İran’da toplam 3 bin 872 kişi hayatlarını kaybetmiştir. ”

İran hükümetinin silahlı kuvvetlerin destekleri ile verdiği sağlık hizmetlerine paralel olarak erken teşhis çalışmaları, yakalananların erken bulunması, karantina edilmeleri ve tedavilerine başlama çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürülmektedir.

Resmi olarak kovid-19 olarak adlandırılan yeni koronavirüs salgını 2019 yılının sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu