Suriye Dostları

İran savunma bakanı: Savunma teçhizatının %90’ı yerli üretimdir

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı tuğgeneral Emir Hatemi, İran silahlı kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu ürünlerin yüzde 90’ına denk gelen 770 ürünün ülke içinde İranlı uzmanlar ve bilim insanları tarafından üretildiğini söyledi.

Hatemi, Tahran’da düzenlenen bir toplantıda yaptığı açıklamada, İran devriminin 41. zafer yıldönümünü kutlayarak, İslam Devrimin izzetinin halkın her zaman sahnede olan varlığına borçlu olduğunu söyledi.

İran halkının geçen 41 yıl zarfında gerçek hizmetkarlarını takdir ettiklerini gösterdiklerini ifade eden Tuğgeneral Hatemi, bunun son örneğinin General Süleymani’nin cenaze töreninde gösterildiğini belirtti.

Amerika’nın Ayn’el Esed üssünün İran füzeleri tarafından hedef alınmasına değinen Hatemi, bu saldırı ile Amerika’nın dünya genelinde İranlı uzmanlar tarafından yapılan füzelerle gururunun kırıldığını belirterek, ‘’Bu tokatla İran’ın füze ve komuta gücünü verdiğimiz hızlı yanıtla Amerikalılara ispatladık ‘’ dedi.

Hatemi, İslam İnkılabı Rehberi direktifleri doğrultusunda Savunma Sanayi Uzmanları vasıtası ile İran’ın hava savunma sisteminde kısa, orta ve uzun menzilli sistemler elde ettiğini ve her hangi bir saldırısına yanıt verecek güçte olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu