GenelSuriye Dostları

İran Şehriza Cuma İmamı: İslam ülkelerinde fitne çıkartmak S. Arabistan’ın planıdır

İran Şehriza Cuma İmamı “Suudi Arabistan’ın Vahabi liderleri petrolden elde ettikleri dolarları bölgedeki İslam ülkeleri arasında fitne yaratma yolunda harcıyorlar” dedi.

Şehriza Cuma İmamı Hüccetülislam Yahya Ruhabi dün Cuma namazı hutbelerinde, dünyevi ve uhrevi saadetin en önemli erkanından birinin takvanın korunması olduğunu ifade ederek “Mevcut şartlarda toplumun muhtelif kesimlerinin, düşmanların İslami ülkemize her hangi bir şekilde zarar vermelerine imkan tanımayacak bir şekilde yaşamaları ve davranmaları gerekiyor” dedi.

Şehriza Cuma İmamı Hüccetülislam Ruhabi daha sonra, Suudi Arabistan’ın bölgesel teröristleri desteklemeye ilişkin girişimlerinden söz ederken “Suudi Arabistan’ın Vahabi liderleri petrolden elde ettikleri dolarları bölgedeki İslam ülkeleri arasında fitne yaratma yolunda harcıyorlar” diye vurguladı.

Hüccetülislam Ruhabi hutbesinin devamında, Suudi Arabistan’ın Suriye ve Irak’ta Müslümanları bölme amacıyla teröristleri yönlendirdiğine değinerek “Suudi Arabistan’ın bütün İslam ülkelerinde fitne ateşini alevlendirmeyi kendi gündemine aldığı için İran’ın uyanıklık ve iktidarla her tür komployo engel olması gerekiyor” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu