GenelSuriye Dostları

İran şirketlerine Suriye’de yatırım yapma çağrısında bulunuldu

Suriye su kaynakları bakanı Besam Hena, İran şirketlerine, ülkesinde su şebekeleri alanlarında yatırım yapma çağrısında bulundu.

Tahran’da temaslarda bulunan Suriye su kaynakları bakanı Besam Hena, İran enerji bakanı Mecid Namcu ile görüşerek, özel şartlar altında gerçekleşen bu görüşmede, iki ülke su kaynakları alanlarında işbirliğinin geliştirilmesini istedi.

Suriye su kaynakları bakanı Besam Hena, İran enerji bakanı ile görüşmesinde bir takım işbirliği mutabakatlarının sağlandığını belirterek, İranlı uzman ve mühendislerin bilgi, beceri ve eğitimlerinin dikkate değer olduğunu söyledi.

İran enerji bakanı Mecid Namcu da, iki ülke arasında sağlanan mutabakatlara işaretle de baraj ve hidroelektrik santrali yapımı ile Suriye’nin su ihtiyaçlarını giderme konusunda yatırımlara katılabileceklerini söyledi.

İran enerji bakanı Mecid Namcu İran’ın baraj ve hidroelektrik santrali yapımı konusunda dünya dördüncüsü olduğunu ve Suriye’nin bu alandaki ihtiyaçlarını giderebilecek güçte olduğunu dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı