GenelSuriye Dostları

İran, Suriye halkına 75 ton insani yardım gönderdi

İran İslam cumhuriyeti yardım ve kurtarama kurumu başkanı, İran Kızılay kurumunun 75 tonluk insani ve ilaç yardımlarının Suriye hükümetine teslim edildiğini belirtti
İran İslam Cumhuriyeti yardım ve kurtarama kurumu başkanı Murteza Selimi dün yaptığı açıklamada, söz konusu yardım paketinin 400 yardım çadırı, 4 bin battaniye ve 30 ton pirinç gibi zaruri malzemelerden oluştuğunu ifade etti.
Selimi söz konusu yardım paketinin 5 ton ilaçla birlikte Haleb’e gönderildiğine işaretle, Suriye hükümeti ile yapılan koordinasyon ve malzemelerin kısa zamanda gönderilmesi nedeni ile paketin Suriye yönetimine teslim edildiğini belirtti.
İran İslam cumhuriyeti yardım ve kurtarama kurumu başkanı ayrıca gereken koordinasyonların yapılması durumunda başka yardım malzemeler ve paketlerin de gönderileceğini sözlerine ekledi.
İslami İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Suriyeli mevkidaşı Beşar Esad arasında çarşamba günü yapılan telefon görüşmesi ve İran Kızılay’ın mazlum Suriye halkına yardım çağrısı ardından, İran Kızılay ilk yardım paketi dün Suriye hükümetine teslim edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu