GenelSuriye Dostları

İran, Suriye, Hizbullah ve Filistin direniş güçleri arasındaki birlik çok önemlidir

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani Şam’da bulunan Filistinli direniş güçleri genel sekreterleri ve komutanlarıyla bir araya gelerek, Filistin davasındaki gelişmeleri masaya yatırdı.

Gazze’de ateşkesin sağlanması konusunda harcanan Arap, bölgesel ve uluslararası çabaların ele alındığı görüşmede Laricani; ülkesinin, siyonist barbarlık ve despotluğa karşı Filistin halkının direnişini desteklemeye devam edeceğini vurguladı.

Laricani; Gazze’de sağlanan zaferden dolayı Filistinli direniş güçlerini kutlayarak, aynı zamanda Filistinliler arasında ulusal birlik-beraberliğin sağlanması ve siyonist İsrail’e karşı mücadelenin pekiştirilmesi yönündeki çabaların yoğunlaştırılması gereğini belirtti.

Filistinli direniş güçleri genel sekreterleri; Filistin halkının direnişine sağladığı destekten dolayı İran’a teşekkür ve takdirlerini ifade ettiler. Aynı zamanda Filistin ve Lübnan’daki direniş güçlerinin Suriye ve İran’ın yanı sıra onurlu tüm güçlerle bağlantısının önemine dikkat çektiler. Genel sekreterler tüm Filistinliler arasında direniş seçeneği çerçevesinde ulusal uzlaşmanın sağlanması hedefiyle çabaların yoğunlaştırılacağını ifade ettiler.

Filistin Halk Direniş Cephesi /Genel Komutanlık/ Genel Sekreteri Ahmet Cibril; İran, Suriye, Hizbullah ve Filistin direniş güçleri arasında birliğin önemine vurgu yaparak, Filistin direnişinin güçlendirilmesinde katkısından dolayı İran’a teşekkürlerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı