Genel

İran, Suriye, Irak ve Lübnan medya aktivistleri İran’da toplandı

İran, Suriye, Irak ve Lübnan medya aktivistlerinin ortak toplantısı geçtiğimiz 13 Temmuz Cuma günü Meşhed kentinde düzenlendi.

İran, Suriye, Irak ve Lübnan medya aktivistlerinin Suriye kriziyle ilgili ortak seminerleri geçtiğimiz 13 Temmuz Cuma günü Meşhed Veli-i Emr Kültür Merkezinde düzenlendi. Suriye’den Üstat Vail bu seminerde yaptığı konuşmada, ülkesinin bir saldırı projesi karşısında direnmekte olduğunu ifade ederek “Suriye bugün direnişin birinci hattı konumunda” diye vurguladı.

Moskova’da yaşayan Suriyeli öğrencilerden biri ve ailesinden 4 kişinin Humus terör olaylarında şahadete ermiş olan Muhammed Nemer de yaptığı konuşmada “Eğer direniş Suriye halkının özü ve doğasında olmasaydı, bu ülkenin liderliği “direniş” akımını destekleyemezdi” dedi.

Muhammed Nemer ayrıca “Biz Suriyeliler, Filistin direniş akımıyla birlikte olan işgalci İsrail ve Siyonistler karşıtı her şeyi inkılap olarak görüyoruz. Bugün Filistin davasına yaklaşım biçimi, herkesin durduğu yeri belli ediyor” ifadesini kullandı.

Iraklı grafist Ali Musevi de Suriye’yle ilgili yayınlanan bazı video filmlerine değinerek “Bu filmlerin çoğu sahtedir ve kimileri de aslında Suriye’de vuku bulmamıştır. Dolaysıyla uyduruk bir olaydır. Direniş muhalifleri bu filmlerin bazıları için bir yerlerden oyuncular getirmişlerdir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı