GenelSuriye Dostları

İran, Suriye konusunda kimi bölge ülkelerine eleştirisini yineledi

İran Dışişleri Bakanlığı adına konuşan Ramin Mihmanperest; Tahran’ın, Suriye’de bulunan silahlı gruplara silah temininde bulunan bölgenin kimi ülkelerine eleştirisini yineledi.

İran Gazetesine yaptığı açıklamada Mehmanperest; ülkesinin, Suriye’deki krize barışçıl siyasi bir çözümün sağlanmasında Annan planını desteklediğini ifade etti.

Tahran’ın bir kısım bölge ülkelerinin tutum ve politikalarına eleştirilerini tekrar eden Mehmanperest; bu ülkelerin Suriye’de fitneni körükleme ve halkı savaşa sürüklemeye çalışmaları yerine, hükümet ve muhalefet arasında diyalogun başlaması yönünde ortam hazırlamada nüfuzlarını kullanmaları gerektiğine dikkat çekti.

Mehmanperest; Suriye hükümeti ile muhalif gruplar arasında diyalogun başlaması yönünde bölgedeki başka ülkeler ile işbirliği içinde çabalar harcamaya hazır olduğunu söyledi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mihmanperest; Suriye’de istikrar ve güvenliğin yeniden sağlanması yanında krizin bölgedeki başka ülkelere sıçramasını engelleme amacıyla rolünü oynamaya hazır dolduğuna işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı