GenelSuriye Dostları

İran, Suriye krizini çözmek için tüm gücünü kullanıyor

İran İslami Şura meclisi Milli güvenlik ve Dış Siyaset komisyonu üyesi, İran İslam Cumhuriyetinin Suriye krizini gidermek için tüm gücünü kullanmakta olduğunu bildirdi.

İran İslami Şura meclisi Milli güvenlik ve Dış Siyaset komisyonu üyesi İsmail Kevseri verdiği bir mülakatta başta İran olmak üzere bağımsız halklar ve hükümetlerin. Suriye krizini çözmek amacıyla tüm diplomatik potansiyellerini devreye sokmaları ve batı sömürgesinin bölgedeki planlarının hayata geçmesini önlemeleri gerektiğini söyledi.

Bölgede dikta ve despot yönetimlere karşı baş gösteren halk kıyamlarının siyonist İsrail rejiminin güvenliğini ve zorbacı güçlerin çıkarlarını tehlikeye düşürdüğünü belirten Kevseri, “Batı Ortadoğu bölgesindeki kendi sultasını korumak için siyonist rejim karşıtı ülkelere baskı ve bağımsız yönetimleri devirmek amacıyla yeni komploları devreye soktuğunu söyledi.

İran İslami Şura meclisi Milli güvenlik ve Dış Siyaset komisyonu üyesi Kevseri, Suriye krizinin devam etmesinin kesinlikle İslam ülkeleri ve bölgenin çıkarına olmadığını ve ciddi zararlara neden olacağını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu