GenelSuriye Dostları

İran: Suriye siyonist rejim karşısındaki direnişinin bedelini ödüyor

İran İslam Cumhuriyeti Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Said Celili, Suriye’nin siyonist rejim karşısındaki direnişin bedelini ödediğini belirtti.

Celili, Tahran’da Suriye Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihat Lahham ile görüşmesinde, Suriye’nin maruz kaldığı bölgesel ve uluslar arası komployla mücadelesinde İran’ın destek verdiğini söyleyerek Suriye’nin direnişin ön saflarında yer aldığına ve İran’ın Suriye’de uygulanan reformları desteklediğine işaret etti.

Lahham ise, Suriye halkının reformları desteklediğini ve içişlerine yönelik her türlü müdahaleyi reddettiğini vurgulayarak, Suriye halkının direnişinin, liderinin bilgeliği ve cesareti ve dostlarının desteğiyle zafere ulaşacağına vurgu yaptı.

Lahham, Tahran’a gelişi sırasında verdiği demeçte, ziyaretinin iki ülke arasındaki ilişkileri pekiştirme hedefi taşıdığını belirterek Suriye’nin maruz kaldığı küresel komplo, siyasi, ekonomik ve medya savaşının gölgesinde İran ve Suriye Parlamentoları arasında koordinasyonun önemine değindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı