GenelSuriye Dostları

İran, Suriye sorununu çözmeye hazırdır

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest, Suriye sorununun çözümü için İran’ın hazır olduğunu belirtti.

Mihmanperest, Suriye sorununun çözümü için İran’ın bütün kapasitesini kullanmaya hazır olduğunu belirtti.

Bugün düzenlenen haftalık basın açıklamasında konuşan İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mihmanperest, İran’ın bölgesel krizleri çözmek için kilit role sahip olduğunu belirterek, “Şimdiye kadar Suriye’de istikrar ve güvenliği sağlamak için bütün gayreti İran sarf etti ve gelecekte de bu çabalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Birleşmiş Milletler ve Arap Birliği’nin Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan’ın İran’a yaptığı ikinci ziyareti anımsatan Mihmanperest, bu ziyaretin bölgesel krizlerde çözüm için İran’ın sahip olduğu rolün büyüklüğünü gösterdiğinin altını çizdi.

Mihmanperest, Suriye muhalefetinin taleplerinin yabancı müdahale olmaksızın uygun bir şekilde karşılanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Suudi Arabistan yönetimin halka yönelik uyguladığı şiddetle ilgili başka bir soruya, halkı bastırmanın bölgede krzini tırmandıracağını söyledi.

Suudi Arabistan yönetimin halka kulak vermesi gerektiğini ifade eden İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Bu ülkeinin yönetimi halkı bastırmaktansa onların meşru haklarını yerine getirmeli”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı