GenelSuriye Dostları

İran, Suriye’de İranlı belgesel yapımcısının şehadetine tepki gösterdi

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Abbas Irakçi, Suriye’de teröristlerin İranlı belgesel yapımcısı Hadi Bağbani’yi şehit etmelerini şiddetle kınadı.

Irakçi, İranlı belgesel yapımcısı Bağbani’nin şehadetinden aslında silahlı teröristlere silah ve para desteği sağlayan ve bu canileri Suriye’de insanları katletmeye teşvik eden devletlerin sorumlu olduğunu belirtti.

Çatışmalar sırasında medya mensuplarının can güvenliğinin sağlanması zaruretine vurgu yapan İslamî İran dışişleri bakanlığı sözcüsü, Tahran’ın ilgili uluslararası kurum ve kuruluşlardan bu olayın takipçisi olarak sorumluluklarını yerine getirmelerini istedi.

Bağbani’nin şehadeti dolaysıyla ailesine ve medya mensuplarına ve belgeselcilere başsağlığı dileyen Irakçı, şehit için Allah’tan yüksek dereceler temennisinde bulundu.

İranlı belgesel yapımcısı ve gazeteci Hadi Bağbani, Suriye krizi hakkında bir belgesel hazırlamak üzere bu ülkeye gitmişti. Şam çevresinde çıkan çatışmalar sırasında Nusra cephesi adlı terör örgütünün üyeleri tarafından şehit düşen şehit Bağbani’nin naşı ise düzenlenen törenin ardından bugün İran’da, doğduğu Bobelser kentinde toprağa verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu