GenelSuriye Dostları

İran, Suriye’nin kriz ve tehlike sürecini başarıyla atlattığını açıkladı

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Emir Abdüllehyan, maruz kaldığı komplo ve entrikaların evrensellik ve büyüklüğüne rağmen Suriye’nin kriz ve tehlike sürecini başarıyla atlattığını söylerdi.

Lübnan Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Adnan Mansur ile Beyrut’ta bulunduğu temasların ardından yaptığı açıklamada Abdüllehyan; Suriye’nin içişlerine yönelik yapılacak her türlü müdahaleye ilaveten Suriye halkının çıkarlarını zedeleyecek her çabaya İran’ın mutlak bir şekilde karşı olduğunu yineledi.

Suriye krizinden çıkmanın tek yolunun siyasi süreç olduğuna vurgu yapan Abdüllehyan; BM Suriye temsilcisi Kofi Annan misyonunun başarılı olması için ülkesinin ciddi ve büyük çabalar harcadığını, iki taraf arasında uzlaşmayı hedefleyen tüm çabaları da desteklediğinin altını çizdi.

Abdüllehyan; siyonist düşman karşısındaki direnişçi misyonunu korumada Suriye’nin yanında olma ve onu korumada İran’ın hiç bir çaba yada girişimden geri kalmayacağını bir kes daha vurguladı.

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Abdüllehyan; Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın ilan ettiği ve başlattığı reform süreci ile ulusal duyarlılığa sahip Suriye halkıyla Suriye’nin parlak geleceğini yapılandırmada yan yana yürüyeceklerini belirtti. Ayrıca Suriye’nin daha parlak, daha güvenli ve daha refah dolu geleceğini yan yana hep birlikte yapılandıracaklarını ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı