GenelSuriye Dostları

İran, Suriye’nin uluslar arası komployla mücadelesini destekliyor

İran Milli Güvenlik Konseyi Sekreteri Sait Celili, ülkesinin maruz kaldığı vahşi bölgesel ve uluslar arası komployla mücadelesinde Suriye’ye destek verdiğini söyleyerek Suriye’nin direnişin ön saflarında yer aldığına ve İran’ın Suriye’de uygulanan reformları desteklediğine işaret etti.

Tahran’da Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihat Lahham ile bugün bir araya gelen Celili, Suriye’nin maruz kaldığı baskı ve tehditleri ve Suriye halkının azmini kırma çabalarını kınayarak Suriye’nin direnişçi rolünün hedef alındığına dikkat çekti.

Öte yandan Suriye halkının reformları desteklediğini ve içişlerine yönelik her türlü müdahaleyi reddettiğini bildiren Lahham, Suriye’nin halkının direnişi, liderinin bilgeliği ve cesareti ve dostlarının desteğiyle zafere ulaşacağına vurgu yaptı.

Bu arada Lahham bugün başkent Tahran’a ulaştığı sırada verdiği demeçte, ziyaretinin iki ülke arasındaki ilişkileri pekiştirme hedefi taşıdığını belirterek Suriye’nin maruz kaldığı küresel komplo, siyasi, ekonomik ve medya savaşının gölgesinde İran ve Suriye Parlamentoları arasında koordinasyonun önemine değindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı