GenelSuriye Dostları

İran, Suriye’ye destek için elinden gelen her şeyi yapacaktır

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Batılı ve bazı Körfez ülkelerinin politikasını kınayarak, Esad’a desteğini yineledi.

Ahmedinejad, Suriye Devlet Başkanı Esad’ın özel temsilcisi, Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat’ı kabulünde, “Amerikalılar, özgürlük ve demokrasi savunmasını öne koyarak, Suriye, Lübnan, İran ve diğer ülkeleri egemenliği altına almaya çalışıyor. Bu komplolara karşı uyanık ve kararlı olmak gerekli” dedi.

Ahmedinejad, İran, Suriye ve direnişe darbe vurmayı amaçlayan baskıcı ülkelerin siyonist rejimi kurtarmak istediklerinin herkes için açık olduğunu ileri sürerek, “İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye’yle ilişkileri geliştirmek için hiçbir sınırı yoktur ve bu ülkeye destek için her şeyi yapacaktır” diye konuştu.

İran Cumhurbaşkanı, Devlet Başkanı Esad’ın iktidardan gitmesini isteyen ve Suriye muhalefetine destek veren Körfez’deki Arap ülkelerinin politikasını da eleştirdi.

Faysal Mikdat da İran’ın yardımından ötürü teşekkür ederek, Suriye’deki durum, Arap Birliği’nn ve BM’nin eylemleri ile ülkesinin bunlar karşısındaki politikasına ilişkin bir rapor sundu.

Mikdat, çatışma bölgelerinde istikrar sağlanmakta olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı