GenelSuriye Dostları

İran: Terörizmle mücadele için hazırlıklıyız

İran Dışişleri Bakanı Avrupa İşleri Genel Müdürü, Avrupa ülkelerinin Tahran Büyükelçileri ile görüşmesinde, İran’ın terörizmle mücadelede Avrupa ülkeleri ile işbirliğine hazır olduğunu belirtti.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi yaptığı açıklamada, ‘’Ahvaz’da yapılan terörist saldırı ve İran’ın Danimarka, İsveç, Norveç ve Hollanda’ya itirazları akabinde ve Fransa ile Danimarka’da Siyonist rejimin hazırladığı İran aleyhine yapılan acemice komplo sonrası, Norveç, İsveç Büyükelçileri ve Danimarka Büyükelçilik Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığına davet edildiler’’ dedi.

Kasımi, görüşmede, İran’ın Ahvaz kentindeki terörist olay hakkında İran görüşlerini aktardığını, Siyonist rejimin İran aleyhindeki iddialarını reddettiğini belirterek, ‘’Görüşmede tüm ülkelerin terörizmle mücadeledeki görevleri hatırlatıldı ve Ahvaz terör olayını resmen kabul edenleri barındırmanın kabul edilemez olduğu aktarıldı’’ ifadesini kullandı.

Kasımi, görüşmede ayrıca İran’ın bu ülkelerle güvenlik alanında ve ortak soruşturmada işbirliğine hazır olduğunun aktarıldığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu