GenelSuriye Dostları

İran uçakları, Suriye’ye yasak olan hiçbir şey taşımamışlardır

Irak Taşımacılık Bakanlığı Enformasyon İşleri Danışmanı “İranlı uçakları Suriye’ye yasak olan hiçbir şey taşımamışlardır” dedi.

Irak Taşımacılık Bakanlığı Enformasyon İşleri Danışmanı Hadi El Amiri, FHA Bağdat muhabiriyle konuşurken “İran uçağını teftiş etme kararı, bir tarafı düşman etme veya bir başka tarafı memnun etme gayesiyle alınmadı” dedi.

El Amiri daha sonra, Bağdat’ın bu yöndeki girişiminin ABD’nin baskıları sonucu olduğuna dair ileri sürülen iddiaları reddederek “Bu girişim, bir başka ülkenin baskıları yüzünden değil, Irak’ın dünya topluluğunun bir parçası olması nedeniyle gerçekleştirildi” diye vurguladı.

Irak’ın dengeli bir politika izlediği ve hiçbir tarafa Irak üzerinden Suriye’ye silah taşımasına izin vermiyeceğinin altını çizen El Amiri, İran-Irak arasında da tarihi, dostane ve kader belirleyici bir ilişkinin devam ettiğini belirtti ve “Biz bir uçağın teftişe ihtiyacı olduğunu hissettiğimiz an, onu kuşkusuz yaparız. Fakat bu güne kadar İranlı hiçbir uçak Suriye’ye yasak olan şeyler taşımamışlardır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı