GenelSuriye Dostları

İran: Uğursuz ittifak Suriye’de yenilgiye uğrayacaktır

İran Dışişleri Bakanı’nın Arap ve Afrika İşleri Yardımcısı, ABD ve yandaşları tarafından Suriye aleyhinde yeni bir savaş başlatldığını bildirerek şom ittifakın Suriye’de yenilgiye uğrayacağını söyledi.

Hüseyin Emir Abdullahiyan, Şam’daki terörist saldırılara işaret ederek, Lübnan ve Gazze’deki 33 ve 22 günlük savaşta yenilgiye uğrayan uğursuz ittifakın bu kez Suriye’de yenilgiye uğrayacağını ifade etti.

Abdullahiyan, savaş ve terör seçeneklerinin hiçbir yere varamayacağını söyleyerek İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye halkı ve Beşşar Esad reformlarına destek verdiğini açıkladı.

Konuşmasında Bahreyn halkına yönelik kullanılan kimyasal silahlara işaret eden İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı, Suriye krizinin siyasi yoluyla çözüleceğini, bu ülkedeki güvenliksizliğin tüm bölgeyi saracağını kaydetti.

İran Dışişleri Bakanı’nın Arap ve Afrika İşleri Yardımcısı, Siyonist rejimi aleyhinde direnş ekseninde yer alan Suriye halkına kin duyan ABD ve yandaşları tarafından bu ülkeye yönelik yeni bir savaş başlatıldığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu