GenelSuriye Dostları

İran ve Suriye meclis başkanları görüştü

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Suriye’nin direniş ekseninde kardeş bir ülke ve direniş ekseninde önemli bir ülke olduğunu vurgulayarak, iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin önemini vurguladı.

Laricani, bugün Uluslararası Şam Havalimanı’nda Suriye Halk Meclisi Başkanı Hammuda Sabbağ tarafından karşılanması esnasında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Koşullara, gelişmelere ve ikili ilişkilerin gelişmesine göre Suriyelilerle ilgili konularda önemli görüşmelerimiz var” dedi.

Laricani, bölgedeki güncel gelişmelerin Suriye de dahil olmak üzere ülkeler arasında yakın istişarelere ihtiyaç duyduğunu, ziyaretinin bir yandan parlamenter nitelikte olduğunu ve bölgedeki önemli konularda çeşitli görüşmeler içerdiğini söyledi.

Suriye Meclis Başkanı Hammuda Sabbağ da karşılama töreni sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye ordu birliklerinin muhtelif cephelerdeki zaferlerine işaretle, Suriye güçlerinin tekfirci terörizm dahil tüm komplolara karşı zaferinin kesin olduğunu vurguladı.
Suriyeli yetkili, Tahran ve Şam’ın terörizm, tekfirizm ve düşmanların komplolarıyla mücadele alanında derin işbirliği içinde olduklarını söyledi.

Karşılama töreninde Suriye’nin Tahran Büyükelçisi Dr. Adnan Mahmud ve İran’ın Şam Büyükelçisi Cevat Türk Abadi hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu