GenelSuriye Dostları

İran yapımı Hz. Muhammed (sav) filmi müslümanların vahdetine sebep olmuştur

Hz. Muhammed sav. Filminin yapımcı ve yazarı, bu film’de müslümanların temiz duygularına saygı için Hz. Resulullah sav.in yüzünün kesinlikle gösterilmeyeceğini bildirdi.
El-Mayadin televizyonuna konuşan Hz. Muhammed sav. Filminin İranlı yapımcı ve yazarı Mecid Mecidi, filmin yapımı ve ülkeler arasındaki ciddi tartışmalara temasla, yüce İslam peygamberi Hz. Muhammed sav. Hakkında çalışmanın çok önemli olduğunu, müslümanların bu mesele karşısında çok duyarlı olmalarına hak verdiğini ve duyarlı olmayacak olsalarda düşünülmesi gerektiğini söyledi.
Filmin yapım çalışmalarında 7. yıla girdiklerini, iki yılı araştırmaya tahsis ettiklerini, Cezayir, Mısır, Libya, Yemen, Irak, Türkiye ve İran ülkelerinden ve Şii ve Sünni din alimlerinin görüşünden yararlandıklarını belirten Mecid Mecidi, bu alanda var olan tüm tarih kitaplarının mütalaa edildiğini, onlardan yararlanıldığını, bu film’de Allah resulünün veladetinden önce Allah Resulünün çocukluk dönemini kapsadığını ve İslam’ın ilk ortaya çıkışı mevzuunu ele aldığını söyledi.
Mecidi, Allah Resulünün hayatının bu kesitinin Şii müslümanlar ile Sünni müslümanlar arasında hiçbir ihtilaf ve ayrımın söz konusu olmadığını, bunun için de bu filmin İslam dünyasının daha fazla vahdetini beraberinde getireceğini bildirdi.
İranlı yapımcı Mecid Mecidi, Hz. Muhammed Resulullah sav. Filmini yapmadaki gayesinin ise günümüz dünyasında yüce İslam peygamberinin mübarek simasının batı dünyasında karalanmak istenmesi ve var olan İslam düşmanlığının ortadan kaldırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı