GenelSuriye Dostları

İran, yerin 500 metre derinliğinde füze üssü kurdu

İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava-Uzay Gücü Komutanı General Hacizade, bu ordunun 500 metre derinliğindeki füze üslerinin düşmanların tehditlerine karşı hazır olduğunu belirtti.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava-Uzay Gücü Komutanı General Emir Ali Hacizade, bugün İRİB haber ajansına yaptığı açıklamada, Devrim Muhafızları Ordusu’na ait muhtelif menzillere sahip füzelerin fırlatılmaya hazır olduğunu, sadece Başkumandan İmam Ali Hamaney’in talimatını beklediklerini belirtti.

General Hacizade, İslam İnkılabı düşmanlarının en yeni ve modern uyduları, casusluk ve taarruz araçlarından en ufak korku ve endişeleri olmadığını, İran’a yönelik dışarıdan en ufak tehdit ve güvensizliğin sözkonusu olmadığını kaydetti.
İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Hava-Uzay Gücü Komutanı, olayların yaşandığı ülkeler arasında olmasına rağmen İran’ın oldukça güvenli ve istikrarlı olduğunu belirtti, bunun İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu, Gönüllü Seferberlik, Ordu ve Polis dahil bütün Silahlı Kuvvetlerinin gece gündüzlü çabaları sayesinde olduğunu, İran halkının düşmanın hiçbir halt edemeyeceğinden emin olması gerektiğini vurguladı.
General Hacizade, sözlerinin devamında, İran’ın hiçbir savaşı başlatmadığını, ancak yabancı taraf bir hata yaparsa, yerin derinliğindeki füzelerin volkan gibi faaliyete geçeceğini ve bunun düşman için yıkıcı olacağını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı