Suriye Dostları

İran: Yüzyılın anlaşması kesinlikle yenilgiye uğrayacaktır

İran’ın BM temsilcisi İshak Al-i Habib, Amerika’nın şom niyetle hazırladığı sözde Yüzyılın anlaşması gerçekçi olmayan bir yaklaşımla hazırlandığını ve bu yüzden kesinlikle yenilgi ile sonuçlanacağını açıkladı.

BM güvenlik konseyinin oturumunda konuşan Al-i Habib, ABD patentli Yüzyılın anlaşmasını korsan rejim İsrail’e kayıtsız şartsız destek temelinde hazırlandığını belirterek, bu plan Filistin milletinin tüm ülkü ve emellerini, izzet ve şerefini ve topraklarını satın almayı amaçladığını, ancak Filistinli tüm taraflar bu anlaşmayı reddettiklerini belirtti.

Yüzyılın anlaşması Filistin halkının iktisadi durumunu iyileştirme bahanesi ile aslında siyonistlerin işgalci konumunu pekiştirmeyi amaçladığını kaydeden İran’ın BM temsilcisi Al-i Habib, uluslararası camia adaletten uzak olan bu plana karşı çıkması gerektiğini vurguladı.

Al-i Habib, BM güvenlik konseyi Amerika devletinin siyonist rejim İsrail’e verdiği kayıtsız şartsız destek yüzünden bu rejimi işgalciliğe son vermeye zorlayamadığını ifade etti.

Siyonistlerin Filistin milletine karşı yayılmacı ve gayri meşru uygulamaları ve cinayetlerine işaret eden Al-i Habib, Gazze şeridinin kuşatması bu bölgeyi dünyanın en büyük açık hapishanesine çevirdiğini, bu bölge siyonistlerin barbarlığının en somut örneklerinden biri olduğunu kaydetti.

Kudüs ebediyen Filistin’in başkenti olmaya devam edeceğinin altını çizen İran’ın BM temsilcisi Al-i Habib, bebek katili İsrail rejimi yalanlarına ve yasaları ihlal etmeye son vermesi ve cinayetleri hakkında hesap vermesi gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu