FilistinGenelSuriye Dostları

İran:Bizim Filistin’i korumadaki mantığımız Kuran-ı Kerim’in mantığıdır

Orgeneral Hüseyin Selami, Bizim Filistin’i korumadaki mantığımız Kuranı Kerim’in mantığıdır. Nitekim Kuran-ı Kerim’de yurtlarından çıkarılan Müslümanlar için neden savaşmadıkları sorulmaktadır. Tüm benliğimizle dünyanın her yerindeki Müslümanları ve mazlumaları korumak bizim görevimizdir. Bu korumanın da sınırı yoktur. Bütün Avrupa ve Amerika’sıyla bütün bir Batı işbirliği yaparak savunmasız insanları dar bir çemberde ateşe verirken İran İslam Cumhuriyeti’nin İslam Dünyası’nın bu zulme kayıtsız kalmasını nasıl bekleyebilirler?

Devrim Muhafızları Ordusu komutanı yardımcısı Orgeneral Hüseyin Selami, Filistin İslami direnişinin İslami İran’dan ilham aldığını belirterek şöyle dedi: İran İslam Cumhuriyeti, Filistin direniş hareketinin canlanması ve siyonistlerin İslam dünyasındaki kanlı hâkimiyetini önlemek için bugüne kadar hiçbir girişimden kaçınmamıştır. İran İslam Cumhuriyetinin düşüncesi İslam dünyasında gücün ödünç alınmış olması değil, gücün içsellik kazanmasıdır ve bu gerçekleşmiştir.

Orgeneral Hüseyin Selami konuşmasının devamında şöyle dedi: Bizler maddi, manevi ve siyasi yardımları ayrıca düşmanın olduğunu düşündüğü her türlü yardımı yapmaktayız ve bu yardımlar açık bir şekilde gerçekleşmektedir. Filistin İslami bütünün bir parçasıdır. Rehberimizin görüşü ve siyaseti de mazlum Müslümanların korunması yönündedir. Bu bizler için bir iftihardır. Biz Amerika’ya teslim olmuş ve savaşın İslam dünyasında kabilesel ve derin bir hal almasını isteyen bazı Arap ülkelerinin aksine Şii ve Sünni’nin bizim için bir farkının olmadığını ilan ettik. Filistin’de Şii olmamasına veya çok az Şii olmasına rağmen bizim kalbimiz Filistin halkının muhabbeti ile doludur ve bu sadece duygusal bir söylem değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu