GenelSuriye Dostları

İran:Cenevre-2, dışişleri bakanımıza kırmızı halı sermeli

ABD Dışişleri Bakanı’nın sözlerine tepki gösteren İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkan Vekili, “Dışişleri bakanımıza kırmızı halı serildiği zaman İran Cenevre-2 oturumuna katılacaktır”diye konuştu.
İran Cenevre-2 oturumuna en alt seviyede ve oturum çerçevesinde katılabileceğini ifade eden ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bu sözünu Mehr Haber Ajansı muhabirine değerlendiren İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkan Vekili Mansur Hakikatpur, İran İslam Cumhuriyeti’nin daha yüksek mertebelere layik olduğunu ifade etti.
Hakikatpur, bölge denklemlerini değiştirebilecek güçte olan İran’ın Cenevre-2 oturumuna katılmaya ihtiyaç duymadığını konuşmasına ekledi.
Cenevre-2 oturumuna katılması için İran’ın davet edilmesi gerektiğinin altını çizen Hakikatpur, “Dışişleri bakanımıza kırmızı halı serildiği zaman İran Cenevre-2 oturumuna katılacaktır”diye konuştu.
İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkan Vekili, Cenevre-1 de Cenevre-2 gibi yenileceğinin altını çizerek, söz konusu oturumu düzenleyenler Suriye gerçeğini kabul etmek istemediklerini belietti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı