Suriye Dostları

İran’da koronavirüs önlemleri kapsamında 24 saat içinde sokaklar boşaltılacak

İran’da koronavirüs nedeniyle can kaybı 514’e yükselirken, salgın tedbirleri kapsamında tüm sokakların 24 saat içinde boşaltılacağı açıklandı.

Koronavirüsün Çin’den sonra en fazla kayba yol açtığı ülkelerden biri olan İran’da, Genelkurmay Başkanlığı, salgınla mücadele kapsamında çarşı, pazar, alışveriş merkezleriyle sokak ve caddeleri 24 saat içinde boşaltacaklarını açıkladı.

Güvenlik güçlerinin İçişleri Bakanlığı ve valiliklerle koordineli bir şekilde sokakları boşaltma görevini yürüteceği belirtildi. Halka Sağlık Bakanlığının tavsiyelerine uyma çağrısında bulunuldu.

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde dini lider Ayetullah Ali Hamaney’in talimatıyla kurulan karargâhın ilk toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, tüm İranlıların 10 gün içinde sağlık kontrolünden geçirileceğini ve şüphelilerin tedavi altına alınacağını belirtti. © REUTERS / WANA NEWS AGENCYİran’da koronavirüs nedeniyle boşanma davalarına bakılmayacakBakıri, bunun için ülke genelinde bin sağlık merkezinin oluşturulacağını ve muayenelerin klinik ortamında yapılacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu