GenelSuriye Dostları

İran’da yerli imkanlarla uçak gemisi bile inşa edilebilir

İran Silahlı Kuvvetler İletişim Ofisi Başkanı, İran Ordusu’nun İslam İnkılabı sonrası dönemde girişimcilik ve milli üretim konusunda büyük ilerleme kaydettiğini belirtti.
İran Silahlı Kuvvetler İletişim Ofisi Başkanı Tuğgeneral Abbas Sedehi, Deniz Kuvvetleri tarafından basılan 5 kitabın tanıtım günü programında yaptığı açıklamada, bu güçlerin stratejik açıdan büyük önem taşıdığına dikkati çekti.

İslam İnkılabı sonrası dönemde İran Ordusu’nun girişimcilik ve milli üretim konusunda büyük ilerleme kaydettiğini açıklayan Tuğgeneral Sedehi, silahlı kuvvetlerin bu konuyu kademeli olarak diğer kurumlara bile taşıdığını ifade etti.

Tuğgeneral Sedehi, ilaveten, “Bugünlerde, Deniz Kuvvetleri’ne hükümet tarafından gerekli bütçe tahsis edilirse, 200 metre uzunluğunda olan gemi ve hatta uçak gemisi bile inşa edebiliriz” açıklamasını yaptı.

“Cemaran” isimli destroyer tipi savaş gemisi projesine işaret eden Tuğgeneral Sedehi, “Bu destroyerin tanıtmı yapıldıktan sonra yabancı medya kuruluşları üç gün boyunca sessiz kalmıştı” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu