Filistin

İran’dan Filistin İslami Cihat Hareketi eski Genel Sekreteri’nin vefatı için taziye mesajı

İran Dışişleri Bakanı, İslami Şura Meclisi Başkanı ve İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası İşler Danışmanı, Filistin İslami Cihat Hareketi eski Genel Sekreteri Ramazan Abdullah Şallah’ın vefatı dolaysıyla taziye mesajları yayınladılar.
Filistin İslami Cihat Hareketi eski Genel Sekreteri Ramazan Abdullah Şallah, yakalandığı hastalığa karşı uzun süre mücadele verdikten sonra hayatını kaybetti.

Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Filistin İslami Cihat Hareketi’nin eski Genel Sekreteri Ramazan Abdullah’ın vefatı dolayısıyla bir taziye mesajı yayımladı.

Pazar günü Filistin İslami Cihat Hareketi’nin eski Genel Sekreteri Ramazan Abdullah’ın vefatı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif şu ifadelere yer verdi:

Ramazan Abdullah siyonist rejime karşı cihat ve mücadelede derin mazisinin yanı sıra Filistin alanında da mücahit ve milli bir şahsiyetti ve ömrünü en zorlu ve sıkı şartlarda cesurca ve fedakarca ve tüm tehlikelere ve tehditlere rağmen Kudüs ve Filistin’in siyonist işgalcilerin sultasından kurtuluşu yolunda cihada adadı.

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Muhammed Bakır Galibaf, Filistin İslami Cihad Hareketi eski genel sekreteri Ramazan Abdullah Şallah’ın vefatı nedeniyle başsağlığı dileğinde bulundu.

Filistin davası ve Kudüs’ün özgürleştirilmesi yönünde önemli katkılarda bulunan Ramazan Abdullah Şallah’ın vefatı nedeniyle üzüntülerini dile getiren Galibaf, Ramazan Abdullah’ın hayatı boyunca, bir an bile olsun İsrail kanser tümörü ile mücadeleyi bırakmadığını kaydetti.

Galibaf ayrıca yayınladığı mesajda, Abdullah Şallah’ın vefatından dolayı, Filistin halkı özellikle İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nahale ve muhterem ailesi için bağsağlığı diledi.

Filistin İslami Cihad Hareketi eski genel sekreteri Dr. Ramazan Abdullah Şallah 62 yaşında yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti.

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası İşler Danışmanı Ali Ekber Velayeti, Ramazan Abdullah’ın vefatından dolayı Filistin halkı, İslami Cihat Genel Sekreteri Ziyad en Nahale ve direniş cephesinin tüm mücahitleri için başsağlığı dileyerek, bilinçli, düşünür, sevecen, ihlas sahibi ve direniş ve mücadele yolunda bıkmadan gayret gösteren bir şahsiyet olarak Ramazan Abdullah’ın değerli adımlarıyla İran ve Filistin’in büyük milletleri başta olmak üzere tüm hürriyetçi insanların zihinlerinde kalıp, unutulmayacağını belirtti.

Dünya Uluslararası İslami Mezhepler Kurumu Genel Sekreteri Hemid Şehriyari de, Ramazan Abdullah’ın vefatından dolayı taziye yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu