GenelSuriye Dostları

İran’dan Kuzey Irak’a yönelik gerçekleşen obüs atışları hakkında açıklama

İran, Irak’ın kuzeyinde IKBY’nin Erbil kentine bağlı sınırdaki dağlık Balekayeti bölgesini obüs atışlarıyla hedef almıştı.

Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Pakpur yabancı basında geniş yer bulan İran’ın Irak’ın kuzeyine yönelik top atışları hakkında “ Biz daha öncede bir çok kez vurguladığımız gibi sınırlarımızı tehdit eden her türlü terör gruplarına karşı gerekli müdahaleyi kendi hakkımız olarak görürüz. Ve bu konuda asla taviz vermeyiz. İran sınırları dışında bize karşı askeri eğitim gören ve kamplar oluşturan her türlü terörist grubu hedef almaktan çekinmeyiz” ifadelerini kullandı.

Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Pakpur İran’ın Senendeç kentinde gerçekleşen Kudüs günü yürüyüşlerine saldırı hazırlığında olan bir teröristin emniyet güçleri tarafından yaralı bir şekilde yakalandığına işaret ederek “ yaralı halde yakalanan terörist ile emniyet güçlerimizin yaptığı sorgulama sonucunda, terörist önemli itiraflarda bulundu” dedi.

“ 2 gün önce ise teröristin itirafları sonucunda elde ettiğimiz bilgi dahilinde Irak’ın kuzeyinden sınırlarımızı tehdit eden karargah ve kampları top atışları ile hedef aldık” diyen Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Pakpur teröristlerin bir kez daha bu sınırları İran’ı tehdit için kullanamayacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu