GenelSuriye Dostları

İran’dan Suriye’ye askeri müdahale konusunda uyarı

İslami İran’ın Birleşmiş Milletler ‘deki temsilcisi Muhammed Hazai, Suriye buhranının tek çıkış yolunun görüşmeler olduğunu belirterek, bu ülkeye yönelik muhtemel askeri saldırının sonuçları konusunda da uyarıda bulundu.

PRESS TV’nin haberine göre, Hazai, açıklamasında, İran’ın Suriye sorununun görüşmeler yoluyla giderilmesi için her türlü işbirliğine hazır olduğunu belirterek, İran’ın bu doğrultuda Suriye yönetimi ve muhalifleri arasında arabuluculuğa da hazır olduğunu ilan etti.

İran’ın, BM ve Arap Birliği’nin Suriye işleri temsilcisi Kofi Annan’ın planına destek verdiğini belirten Hazai, Annan planının yenilgiye uğratılmasına dair çabaları da kınayarak, bunun istenmeyen sonuçlara neden olacağı uyarısında bulundu.

Hazai, bazı Arap ve Avrupa ülkelerini silahlı teröristlere silah ve para göndermekle Suriye sorununu içinden çıkılmaz bir hale getirmelerini de eleştirerek, bölge ülkeleri ve uluslararası toplumdan Suriye halkının yararına olacak şekilde plan ve çözüm üretmeleri çağrısında bulundu.

Ortadoğu gelişmelerini giderek içinden çıkılmaz karmaşık bir sürece gittiğini söyleyen Hazai, Batılı ülkelerden Ortadoğu konusunda siyasetlerini gözden geçirmelerini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı