GenelSuriye Dostları

İran’dan Suudi uyruklu teröristin öldürülmesine tepki

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Merziye Efhem, Lübnan’da terör elebaşının öldürülmesinin, İran’ın Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta İran büyükelçiliğini hedef alan saldırıyla ilgili olarak hukuki ve uluslar arası takibi kesinlikle etkilemeyeceğini söyledi.

İran devlet televizyonun haberine göre, İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Efhem, Lübnan’da Abdullah Azam adlı terör örgütünün elebaşı Macid el’Macid’in öldürülmesiyle ilgili dün gece yapılan açıklamadan sonra konuyla ilgili olarak gösterdiği tepkide; İran’ın Lübnan büyükelçiliğini hedef alan saldırının faillerinin bulunması ve gerekli cezaya çarptırılmasıyla ilgili olarak işin takipçisi olacağını söyledi.

Bilindiği gibi geçen ay İran’ın Lübnan’daki büyükelçiliği yakınında meydana gelen terörist saldırıda İran’ın kültür ataşesi şehit olmuş ve ayrıca çok sayıda sivilin ölümünün yanı sıra onlarca insan da yaralanmıştı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, terörizmle ile mücadele konusunda bütün herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı