GenelSuriye Dostları

İran’ın askeri gücü bütün İslam ülkelerinin hizmetindedir

İran Savunma Bakanı General Vahidi “Biz daima İslami İran’ın askeri gücünün bütün Müslüman ülkelerin hizmetinde olacağını ilan ettik” dedi.

İran Savunma Bakanı General Ahmed Vahidi dün, Tahran’da düzenlenen 1. İslam ülkeleri Silahlı Kuvvetler Kuran-ı Kerim yarışmalarına katılanlarla görüşmesinde “Günümüz insanlığın büyük dertlerine çare olabilecek tek kaynak Kuran-ı Kerim’dir” diye vurguladı.

General Vahidi daha sonra “İran İslam inkılabı bu Kuran üzerine şekillenip başladı. Zira İran halkı toplumu Kurani bir camiaya doğru götürme kararı aldı. Hz Peygamber-s- sülalesinden İmam Ruhullah Humeyni-ks- adında bir şahsiyet, İran halkının yardımıyla bu inkılabı gerçekleştirdi” dedi.

Savunma Bakanı General Vahidi daha sonra, İslam inkılabının halen 34. yıl dönümünün eşiğinde bulunduğunu hatırlatarak “Kuran’ın verdiği ilk ders vahdet ve birlik dersidir. Öte yandan İslam düşmanları kendi hayatlarını Müslümanların bölünmesi ve parçalanmasında görüyorlar” ifadesini kullandı.

General Vahidi konuşmasının başka bir bölümünde ABD’yle işgalci İsrail’in yayılmacı girişimleri ve komplolarına karşı savaşın bir vazife olduğunun altını çizerek “Biz sahip olduğumuz askeri güç ve imkanların bütün Müslüman ülkelerin hizmetinde olduğunu daima ilan ettik. Çünkü bütün İslam ülkelerini tek bir ümmet olarak görüyoruz” diye vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı