GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

İran’ın astronot maymunu Herzliya konferansını karıştırdı

Siyonist “Jerusalem Post” gazetesi, İran’ın bir maymunu başarıyla uzaya yollaması haberinin Herzliya’da düzenlenen uluslararası konferansı karıştırdığını yazdı.

Siyonist “Jerusalem Post” gazetesi, İran’ın bir maymunu uzaya yollama projesinin başarılı olduğu haberini incelerken uzay uzmanlarına dayanarak İran’ın bu kazanımını uzay programı yolunda bir adım olarak değerlendirdi.

İsrailli “Jerusalem Post” bu konuyla ilgili haberini “İran’ın astronot maymunu Herzliya konferansını karıştırdı” başlığıyla verdi.

Geçtiğimiz Pazartesi günü, Hz Peygamber Efendimizin-s- mesud veladet yıl dönümü münasebetiyle, İslami İran’ın uzaya yolladığı “Öncü” adlı araştırma uydusunun taşıdığı bir maymunla birlikte istenen irtifaya ulaştıktan ve görevini yerine getirdikten sonra başarıyla geri döndüğü haberi duyuruldu.

“Jerusalem Post” gazetesi bu gelişme bağlamında korsan İsrail’in uzay uzmanları ve Herzliya kentinde düzenlenen uluslararası hava-uzay konferansı yetkililerinden General Asaf Agmon’a dayandırarak “İran’ın uzay programı bu ülkenin füze programıyla bağlantılı. Bir maymunu uzaya yollama bilisi, Atlantik üzerinden bir nükleer başlık yollamak için gerekli olan bilgiyle aynı. Dünya bunu görmezden gelemez” diye kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı