Genel

İran’ın Beyrut elçiliği patlaması faillerinden biri yakalandı

Son aylarda İran’ın Beyrut büyükelçiliği önünde yaşanan terör saldırılarındaki faillerden biri, Lübnan güvenlik güçleri tarafından tutuklandı.

El-Hayat gazetesi, bugünkü sayısında habere yer verirken, 19 Kasım 2013 tarihinde İran büyükelçiliği binası önünde yaşanan patlama olayı faillerinden Hasan Ebu Alfe’nin tutuklandığını, Abdullah Azzam terör grubunun ikinci adamı ve beyni olduğunu yazdı.

Hatırlanacağı gibi 19 kasın 2013 tarihinde İran İslam cumhuriyetinin Beyrut büyükelçiliği binası önünde yaşanan çifte saldırıda aralarında kültürel ataşesi İbrahim Ensari’nin de bulunduğu 25 kişi şehit olurken, 150 kişi de yaralandı.

El-Hayat gazetesi, işlenen terör saldırılarına işaretle, sözkonusu teröristin kuzeni olan Muhammed Ebu Alfe’nin de patlamalardan önce tutuklandığını yazdı. Muhammed Ebu Alfe yaptığı itirafta Abdullah İzam terör grubu elebaşlarından Seraceddin Zerigat tarafından, Beyrut’un Beir Hasan bölgesinde Lübnan el-Menar TV kanalı ve İran kültürel ataşeliği binalarını gözetlemekle görevlendirildiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu