GenelSuriye Dostları

İran’ın Kürdistan eyaleti Sünni Cuma İmamı Mustafa Şirzadi: Tekfir cehaletin eseridir

İran’ın Kürdistan eyaleti Cuma İmamı ve tanınmış Sünni alimlerinden Mustafa Şirzadi ile yapılan röportajda Şirzadi: “İlim elde etme adaleti ve makul davranışları netice verir, toplumların başında seçkinler ve düşünürler bulunursa o zaman o toplum için güvenlik, barış ve yücelik garanti edilmiş olur” dedi.

Şirzadi: “İslam düşmanları şunun tamamen farkındadır ki; Müslümanlara hakim olmanın tek yolu onların düşüncelerine hakim olmaktan geçer, işte bu nedenle onlar bilim, kültür ve teknoloji alanlarında Müslümanların bilgisini ve bilincini artırmalarına engel olmaya çalışıyorlar” dedi.

Kürdistan eyaleti Cuma imamı: “İslam ülkelerinde sivillerin, çocukların ve kadınların öldürülmesi, din kardeşlerimizin ve bacılarımızın katli insanlık dışıdır ve bu katliamlar cahil insanlar tarafından gerçekleştirilmektedir” dedi.

Şirzadi Tekfirci grupları İslam dünyasındaki gaflet ve cehaletin eseri olarak gördüğünü ve dikkatlice incelendiğinde onların boş hedefler uğrunda hareket ettiklerinin görüleceğini belirtti.

Şirzadi sözlerine şunları ekledi: “Kapitalizm İslam ülkelerinde modern cehalet olarak yayılmayı sürdürüyor ve bu yolda bazı insanlar ve gruplar onların hedefleri için birer günah keçisidir, biz bu zalimce davranışlara Suriye, Irak ve Afganistan’da şahit oluyoruz.”

Şirzadi ayrıca, “Biz titizlikle onların entrikalarına karşı durmalıyız, gençlerin düşmanları tanımaları ve gelecekte tuzaklarına düşmemeleri için onları bilinçlendirmek zorundayız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı