GenelSuriye Dostları

İran’ın Kuveyt büyükelçisi: Savaş olursa, yaşla kuru birlikte yanar

İran’ın Kuveyt büyükelçisi Muhammed İrani, İran İslam Cumhuriyetinin savaş peşinde olmadığını, ancak savaş olursa, yaşla kurunun birlikte yanacağını belirtti.

Kuveyt’in El Ray gazetesine mülakat veren büyükelçi İrani, Tahran yönetiminin her zaman bölgede huzur ve istikrarın olması için çaba harcadığını, savaşın hiç bir zaman hiç bir ülkenin yararına olmadığını belirtti.

Büyükelçi İrani, hali hazırda korsan rejim İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Beyaz Saray milli güvenlik danışmanı John Bolton gibi bazılarının bölgede savaş istediklerini ve Batı Asya bölgesini yıkmaya çalıştıklarını kaydetti.

İran’ın petrol ihracatına da temas eden büyükelçi İrani, İran’ın petrol ihracatının durmadığını, İran’ın birçok ülke ile ortak sınırı bulunduğunu ve bazı ülkelere petrol ihracatına devam ettiklerini vurguladı.

Büyükelçi İrani ayrıca, İran milletinin kırk yıldır Amerika’nın yaptırımlarına alıştıklarını, bu yüzden bu günlerde İran’a seyahat eden insanların yaptırımların İran milletini kaygılandırmadığına şahit olacaklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu