GenelSuriye Dostları

İran’ın Lübnan büyükelçisi: Beşşar Esad’ın sunduğu plan iyi bir fırsattır

İran İslam Cumhuriyeti’nin Lübnan Büyükelçisi, en son Suriye gelişmeleri hakkında yaptığı değerlendirmsinde, Esad planının ciddi diyalogların başlanması için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Lübnan Dışişleri Bakanı Adnan Mensur ile Beyrut’ta bir araya gelen İran İslam Cumhuriyeti Lübnan Büyükelçisi Gazanfar Roknabadi, başta ikili ilişkiler olmak üzere bölgesel meseleleri ele aldı.

Görüşmede Suriye’deki en son gelişmeleri değerlendiren Roknabadi, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad planının ciddi diyalogların başlanması için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Lübnan Dışişleri Bakanı Adnan Mensur ise bu görüşmede Suriye’de kaçırılan İranlı ziyaretçilere işaret ederek, Lübnan’ın İranlı ziyaretçilerin serbest bırakılması için gösterdiği çabaları anlattı.

Lübnan’daki Suriyeli mültecilere ve de Kahire’de düzenlenen Arap Birliği toplantısında onlar hakkında alınan karara işaret eden Adnan Mensur, Lübnan’ın Suriyeli mültecilere yardım etmek için elinden geleni yapacağını konuşmasına ekledi.

Öte yandan, Büyükelçi Roknabadi Lübnan seçim yasası hakkındaki gazetecilerin sorusuna yaptığı açıklamasında, Lübnan’daki çeşitli grup ve kavimlerin birliğine vurgu yapan İran’ın Siyonist rejimiyle mücadeleye vurgu yaptığını söyledi ve seçim yasası Lübnan’ın içişleri olduğunu, İran da ona saygı duyduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı