Irak Gerçekleri

İran’ın Necef’teki konsolosluğuna ABD destekli isyancılar saldırdı

Irak medyası dün gece verdiği haberde, Irak’ta isyancıların Necef kentindeki İran konsolosluk binasına saldırdığını bildirdi.

İRNA’nın haberine göre Irak medyası, Irak’ta iktisadi şartları protesto bahanesiyle karışıklık çıkaran isyancı bir grubun, İran konsolosluğuna saldırdığını ve ateşe verdiklerini bildirdi.

Habere göre, binayı koruyan terörle mücadele güvenlik güçleri ile isyancı grup arasında şiddetli çatışmasının yaşandığı anlaşılıyor.

Bu arada Necef’te sokağa çıkma yasağının ilan edildiği bildiriliyor. Alınan haberlere göre kentte durumun halihazırda normal olduğu bildiriliyor.

Irak’ta iktisadi şartları bahane eden isyancılar Iraklı yetkililerin açıklamalarına göre yurt dışından mali destek alarak kaos çıkarma hedefindeler. İsyancılar daha önce de İran’ın Basra ve Kerbela’daki konsolosluk binaları olmak üzere bazı ülkelerin büyükelçiliklerine saldırmışlardı.

Bu arada bazı uzmanlar ise bazı düşman güçlerin İran ve Irak arasında dostane ilişkilerin bozulması için isyanları körüklediklerini bildirmekteler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı