Genel

İran’ın Şam Büyükelçisi: İran tecrübelerini Suriye’ye aktarmaya hazır

İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye Büyükelçisi, İslam Cumhuriyeti’nin tüm alanlardaki tecrübelerini Suriye hükümetine ve halkına aktarmaya hazır olduğunu söyledi.

İRNA’ya göre, İran’ın Suriye büyükelçisi Cevad Türkabadi, Şam’da İslam Devrimi zaferinin 40. yıldönümü vesilesiyle bir konferansta yaptığı açıklamada, İran’ın ve Suriye’nin 40 yıllık bir koalisyon ve müttefiklerinin olduğunu belirterek iki ülke halkı ve devletlerinin stratejik ilişkilere ve bağlara sahip olduklarını söyledi.

İran’ın Suriye büyükelçisi, İran’ın Suriye’ye desteğinin kesin ve ilkeli bir konum olduğunu belirterek, İslam Cumhuriyeti’nin, Suriye’deki düşmanların komplolarıyla mücadele ettiğini ve Suriye’nin egemenliğini ve toprak bütünlüğünü desteklediğini bildirdi.

Türkabadi, İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye krizini siyasal yollarla çözme konusundaki olumlu rolüne dikkat çekerek; İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye’nin kaderinin bu ülke halkı tarafından herhangi bir dış müdahale olmaksızın belirlenmesi gerektiğine inandığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu