Suriye Dostları

İran’ın Suriye hükümeti ve halkını destekleyen tutumu yinelendi

İran Dışişleri Bakanı Arap ve Kuzey Afrika İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan İran’ın Suriye hükümeti ve halkını destekleyen tutumunu yineledi.

Abdullahiyan; ülkesinin Suriye’de herhangi bir kanın akıtılmasını kınadığını ifade ederek, Suriye hükümeti ve halkını desteklediğini belirtti.

İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi başkanlığında yüksek düzeyli İranlı bir heyetin Lübnan’a bulunduğu ziyaretin direniş cephesine kapsamlı destek konusunda önemli bir mesaj teşkil ettiğini ifade eden Abdullahiyan; bu ziyaretin bir kısım yabancı tarafların, direniş cephesinin önemli bir eksenini teşkil etmesi itibarıyla Suriye’yi hükümet ve halk olarak sabote etme amacıyla ciddi ve yoğun çabalar harcadıkları bir zamana denk düştüğüne dikkat çekti. Abdullahiyan, bu tarafların söz konusu çabalarla siyonist varlığı bölgede güçlendirme amacı taşıdıklarına işaret etti.

ABD dışişleri bakanı yardımcısının Rahimi’nin ziyaretine eş zamanlı olarak Beyrut’a bulunduğu ziyaretinde yaptığı açıklamalar konusunda Abdüllehyan; bu gibi açıklamaların hiç bir değeri olmadığını, Tahran’ın bunları hiç bir şekilde önemsemediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu