Genel

İran’ın Suriye’deki istişari varlığı devam edecek

İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin askeri başdanışmanı General Hasan Firuzabadi, ‘Teröristler Suriye’de olduğu ve Suriye devletinin İran’dan yardım talep ettiği sürece, bu ülkede istişari varlığımız sürecek’ dedi.

İrna’ya konuşan General Firuzabadi, Suriye’nin teröristlere karşı mücadeleye yönelik İran’dan askeri müsteşarların gelmesi için yardım istediğini belirterek, ‘Teröristler Suriye’de faaliyet etmeye ve Şam yönetimi bizden yardım istediği sürece bu ülkede kalacağız’ diye konuştu.

İran düşmanlarının İranofobi propagandasına değinen İranlı üst düzey general, ‘ABD, İran’ı sıkıntıya sokmak için her türlü yönteme başvuruyor. ABD yetkililerinin Polonya’da İran karşıtı konferans düzenlemek istemesi üzücüdür’ açıklamasında bulundu.

İran’ın 2. Dünya Savaşı’nda binlerce vatandağını kurtardığı Polonya’nın bu konferansa evsahipliği yapmasının bu ülkeye uluslararası arenada ve bölgesel anlamda zarar vereceğine işaret eden General Firuzabadi, ABD yetkililerinin komplolarında bir kez daha başarısız kalacağını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu