Genel

İran’ın teröristlere yönelik füze saldırısının dünyada yankıları

İran devrim muhafızları ordusunun tekfirci teröristlerin Suriye’deki mevzilerine yönelik düzenlediği füze saldırısı dünyada büyük yankı yaptı ve önemli haber olarak dünya medyasında yerini aldı.

Tesnim haber ajansına göre, Reuters verdiği haberde, İran’ın, teröristlerin Tahran’daki son cinayetlerine onların Suriye’nin doğusundaki mevzilerine füze saldırısı düzenleyerek misillemede bulunduğunu yazdı.

CNN haber kanalı da, konuyla ilgili olarak verdiği haberde, teröristlerin, İran parlamentosuna yönelik saldırısına İran’ın teröristlerin merkezlerine füze saldırısı düzenleyerek karşılık verdiğini bildirdi.

Çin, Şin Huva haber ajansı da, konuyla ilgili geçtiği haberde, İran’ın teröristlerin Deyruzzur’daki mevzilerini füzelerle yerle bir ettiğini bildirdi.

Siyonist İsrail basınından Haarets gazetesi de, İran devrim muhafızlarının ilk kez Deyruzzur’a füzelerle saldırı düzenlediğini bildirdi.

Irkçı İsrail basınından Jarulsalem post ve diğer batı medyasından son sayıda basın ve yayın kuruluşu da, İran’ın füze saldırısını önemli haber olarak geçerlerken, başta Arabistan olmak üzere İran aleyhindeki haberleri anında geçen Arap medyası ve hatta onlara bağlı sosyal paylaşım siteleri İran’ın teröristlere yönelik füze saldırısıyla ilgili haberi görmezlikten geldiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu