Suriye Düşmanları

İranlı akademisyenler: Dünyadaki milyonlarca insan Amerikan halkı gibi nefes almaya çalışıyor

Bir grup İranlı akademisyen, ABD’deki ırkçılık karşıtı hareketle dayanışma içinde olduklarını, “Dünyanın dört bir yerinde milyonlarca insan, yıllardır ABD halkı gibi ABD’den ve onun sultasından kurtularak rahat bir nefes almaya çalışıyor” dediler.

İran’ın üniversite hocalarının bildirisinde, ABD başkanı Trump’ın bugün ABD sokaklarında vatandaşlarına yaptığının, yıllar boyunca dünyanın dört bir yerinde yaptığı ve ABD’deki yaptıklarının onlara göre mukayese edilmeyecek kadar çok küçük olduğuna yer verildi.

Bildiride, polis tarafından öldürülen siyahi George Floyd’ın boynu polisin dizinde 7 dakika kaldıysa, bugün Filistin’de kadın ve erkeklerin boyunları 70 yılı aşkın bir süredir Amerika’nın desteğindeki siyonistlerin postalları altındadır ve her gün onların yaşamları kısıtlanmaktadır’ cümlesine yer verildi.

Bildirinin devamında ise, Irak ve Afganistan halklarının 17 yılı aşkın bir süredir Amerika terör güçlerinin postalları altında olduğu ifade edilirken, bu ülkelerin halklarının normal hayat haklarına ve ABD sultasından kurtulmaya susadıklarına yer verildi.

Bildiride, Amerika’da ırkçılık karşıtlarının ‘Nefes Alamıyorum’ hareketinin desteklendiğine yer verilirken, Amerikan halkının, dünyada Büyük Amerikan halkının isminin daha fazla rezil rüsva olmasına izin verilmemesini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu