GenelSuriye Dostları

İranlı diplomat Kasımi, Arap Birliği’nin 4. komitesinin İran karşıtı bildirisini eleştirdi

Kasımi, ‘’Yemen’de tecavüz, yıkım ve insani faciada sorumlu ve terörizmle radikalizmin bölgedeki gelişmesinden sorumu ülkeler, Siyonist rejimin mutluluğu için siyasi oyunları bıraksınlar’’ dedi.
Kasımi, Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn’den oluşan 4. Komite bildirisinde İran’ın Kapsamlı Ortak Eylem Planına (KOEP) bağlılığı konusundaki temelsiz iddialarına karşın, ‘’Bu bildiride İran ile ilgili söylenenler tamamen değersiz, mantıksız ve inandırıcılıktan uzaktır. Esasen bu ülkelerin bu konularda söz söyleme yetkinliği de yoktur’’ dedi.

İran’ın UAEK’nın defalarca yayınladığı raporlarına göre tüm taahhütlerine bağlı kaldığını ifade eden Kasımi, ‘’İran gerekli gördüğü zamana kadar ve menfaatleri temin olunana kadar bağlı da kalacaktır’’ dedi.

Kasımi, ‘’İran, bölgenin istikrar ve sebatında yapıcı rol ifa etmekte ve Yemen’de tecavüz, yıkım ve insani faciada sorumlu ülkeler ve terörizmle radikalizmin bölgedeki gelişmesinden sorumlu ülkeler bölgede daha fazla kriz yaratıcı ve yıkıcı rolden vazgeçmeliler. Bu ülkeler aynı zamanda İran korkusu yayma politikasının da hezimete uğradığını bilmeliler’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu