GenelSuriye Dostları

İranlı General: İran’da füze ve casus uçak teknolojisi adına ne varsa Hizbullah’ta da var

İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacızade, Devrim Muhafızları ve Hizbullah’ın birbirinden beslenen tek bir damara benzetilebileceğini belirtti.

“Bizim elimizde malumat, füze ve casus uçak teknolojisi adına ne varsa Hizbullah’ta da var, bizde olan hiçbir şeyden mahrum değiller” ifadelerini kullanan Hacızade, Hizbullah’ın önceleri bazı hususlarda Devim Muhafızları’na bağımlı olduğunu, ancak gelinen noktada Devrim Muhafızları’nın onlardan yardım isteyeceği kadar güç ve teknik donanımına sahip olduğunu söyledi.

Hacızade, “Hizbullah’ın füze gücü Temmuz 2006 Savaşı ile kıyaslanamayacak kadar gelişti” dedi.

Batılı devletlerle yürütülen müzakerelere değinen Hacızade, “Kimseyle savunma gücümüze dair müzakere yapmayacağız. Bu bizim nezdimizde kesinlikle reddedilmiştir” şeklinde konuştu.

Amerika’nın uçakları ve uyduları vasıtasıyla İran’ın içini izlemeye çalıştığını açıklayan Hacızade, IŞİD koalisyonu hakkında “Bu bir gösteriden ibarettir. IŞİD Amerika, İsrail ve bazı Arap ülkelerinde meydana getirilmiştir. Dünya bu, devletlerin IŞİD’e verecekleri desteğin keyfiyetini konuşmak üzere Türkiye’de toplantı yaptığını unutmuyor “yorumunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu