Suriye Dostları

İranlı hekimler korona virüsten ölümleri durduran bir ilaç denediler

İran’ın Abadan kentinin Tıp fakülkesinde bir araştırma ekibi, korona virüsten ölümleri durdurmayı başardıklarını duyurdu.

Araştırma ekibi Başkanı Dr. Sara Mübarek, Covid-19 hastalığına yakalanan kronik hastaların üzerinde bir anti virüs ilacı başarılı bir şekilde denediklerini, kronik durumdaki hastaların iyileşmeye başladığını açıkladı.

Dr. Mübarek, araştırma ekibi hastalığın semptomlarını daha hızlı bir şekilde iyileştirmeyi başardıklarını, korona virüs yüzünden solunumunda sıkıntı yaşayan hastalar hızla iyileşerek özel bakım ünitesinden taburcu edildiklerini ve sonuçta bu hastalığın yüzünden ölüm oranları da düşmeye başladığını kaydetti.

Söz konusu ilacın uygulanması için gerekli izinlerin sağlık bakanlığından alındığını belirten Dr. Mübarek, tedavi edilen hastaları da iki hafta gözlem altına aldıklarını, normal bir şekilde nefes almaya başlayan hastalar hastaneden taburcu edildiğini ifade etti.

Dr. Mübarek, şimdi uyguladıkları tedavi protokolü ülke genelinde uygulanan tedavi protokolün çerçevesinde alınmasını beklediklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu