Suriye Dostları

İranlı milletvekili: Siyonist rejim İsrail’in çöküş süreci durmayacak

İran İslami Şura Meclisi Uluslararası Diplomasi ve Ulusal Çıkarlar Fraksiyonu başkanı Hüseyin Nuş Abadi; ”Siyonist rejim İsrail’in çöküş sürecinin durmayacağını” söyledi.

BAE ile ırkçı İsrail rejimi arasındaki ilişkileri normalleştirme anlaşmasına atıfta bulunan Hüseyin Nuş Abadi, “Bu anlaşma bu rejimin çöküşünü önlemeye yardımcı olmayacak” dedi.
Nuş Abadi, Birleşik Arap Emirlikleri ile Kudüs’ün işgalcisi İsrail arasındaki şom anlaşmayı kınarken, bu girişimi İslam ülkeleri ve bölge halkının çıkarlarına aykırı niteleyerek, ”bu durum, Amerika ve siyonistlerin destekçileri ve müttefiklerinin rezil rüsva olmasıyla sonuçlanacak” dedi.

Irkçı İsrail rejiminden üst düzey yetkililerden oluşan bir heyetin yarın (31 Ağustos Pazartesi) normalleştirme anlaşmasının son şeklini belirlemek ve karşılıklı olarak Tel Aviv ve Abu Dabi’de büyükelçilikler açılmasını konuşmak için Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ziyarette bulunacağı bildirildi.

Siyonistlere ait Yediot Ahranoot gazetesi “tarihi” ziyaretin BAE’nin BAE şirketleriyle İsrail şirketleri arasında ticari ilişkiler yasağının kaldırıldığını açıklamasından iki gün sonra gerçekleştirileceğine dikkat çekti. Söz konusu yasak 1972 yılından bu yana uygulanıyordu.

Ziyarete ABD’den de Başkan Trump’ın danışmanı ve damadı Jared Kushner’in başkanlık edeceği ve üst düzey yetkililerin yer alacağı bir heyetin de iştirak edeceği belirtildi.

Bu arada Suudi Arabistan’ın da İsrail heyetini taşıyacak uçağın Suud hava sahasını kullanmasına izin verdiği haberde belirtildi. Böylece işgal devletinin kurulduğu 1948’den bu yana ilk kez bir İsrail uçağı Suud hava sahasını kullanmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu